Taberna pod Mnichem

Kamienna konstrukcja i większe izby gościły początkowo pocztę konną. Służono wymianą koni i ciepłą strawą. W wieku XIX otwarto w domu gospodę i przybyło kilka miejsc noclegowych dla gości . Po I Wojnie Światowej dom rozbudowano i miejsce zwane:„Gasthaus zum Hochstein” („Gospoda pod Wysokim Kamieniem”) przyjmowała już turystów z Berlina, Anglii i Francji. Wydawano gorące obiady, wypiekano chleb i ciasto, wędzono wędliny i wyroby z przydomowej masarni...
Dziś „Wysoki Kamień” to miejsce, gdzie wciąż realizowane są nowe pomysły. Powstają dzieła inspirujące do spotkań, rozmów i przyjaźni. Zapraszamy wszystkich „poszukujących” do naszego domu i galerii.
- Galeria Sztuki Użytkowej Galeria Sztuki to miejsce, w którym prezentujemy swoje prace. Można u nas obejrzeć lub kupić malarstwo olejne, malarstwo na drewnie, szkle lub łupku bazaltowym. Wyroby z drewna, ceramiki, ręcznie robioną biżuterię z kamieni i szkła, szale i batiki z lnu. Wiele artystycznych elementów do wnętrz oraz oryginalnych dekoracji.
- Galeria Instrumentów Dawnych to miejsce gdzie obejrzeć można kopie instrumentów z epoki i posłuchać ich brzmienia.
- "Taberna pod mnichem" to miejsce utrzymane w klimacie średniowiecznej karczmy, pomyślane jako rekonstrukcja historyczna i jednocześnie miejsce spotkań i biesiad. Taberna nie jest ogólnodostępnym lokalem gastronomicznym. Została stworzona na potrzeby gości naszego domu oraz grup zorganizowanych. W Tabernie odbywają się biesiady na wzór średniowieczny obejmujące zarówno degustację dawnej kuchni jak i muzykę wykonywaną na żywo oraz opowieści o dawnych karczmach i biesiadowaniu.
Kopaniec 120, 58-512 Stara Kamienica
Taberna nie jest ogólnodostępnym lokalem gastronomicznym. Dostępna dla grup zorganizowanych po wcześniejszym uzgodnieniu. Galeria Sztuki Użytkowej - czynna codziennie od 10.00 do 18.00
Nocleg: 40 zł od osoby, wyżywienie całodzienne - śniadanie + obiadokolacja - 40 zł

Mapa

Ciekawe miejsca

Średniowieczna Osada Kopaniec

Trzynastowieczna Osada Kopaniec. Osada, w której odżywają dawne rzemiosła, obyczaje i...

Kopaniec 69A
więcej...

Agroturystyka Dom pod sową

to odnawiany zajazd z 1825 r, położony w niewielkiej wsi – Nawojów Śląski, w malowniczej dolinie...

Nawojów Śląski 50
Lubań
więcej...