Średniowieczna Osada Kopaniec

Trzynastowieczna Osada Kopaniec. Osada, w której odżywają dawne rzemiosła, obyczaje i tradycje (chaty kowala, cieśli, ceramika, wikliniarza i powroźnika, tkaczek, medyka). Gdzie można usłyszeć miłosną pieśń zabłąkanego trubadura lub rubaszny tekst pijackiej piosenki, podziwiać taniec i surowe formy teatralne prezentowane chętnie przez zamieszkujących Osadę artystów, skosztować średniowieczne jadło.. Jest to wierna rekonstrukcja XIII-wiecznej osady o charakterze rolniczym i rzemieślniczym. Zbudowana na planie koła, otoczona naturalnym płotem, prezentuje przegląd architektury z przeszłości. Ta jedyna tego typu atrakcja w Sudetach jest nietuzinkowym „wehikułem czasu” – miejscem, w którym odżywają dawne rzemiosła, obyczaje i tradycje.

Gospodarstwo Agroturystyczne Farma69 to miejsce niebanalne. Mieszkańcy zarażają pozytywnym podejściem do rzeczywistości, a pokoleniowe zaangażowanie w naturalną uprawę ziemi i permakulturowe strategie projektowania terenu skutkują wspaniałą kuchnią i zdrowym stylem życia. 

Fundacja Harmonia Kultury została powołana do życia w 2011 roku z inicjatywy gospodarzy Farmy 69 oraz Średniowiecznej Osady Kopaniec. Bezkompromisowo zaangażowała się w lokalne wspieranie rozwoju kulturowego i społecznego, tworząc niezwykle barwną wspólnotę ludzi reprezentujących życie jako proces humanistycznej i duchowej samorealizacji. Społeczność która z pasją sprzeciwia się kryzysowi, w jaki spychane są tradycyjne gospodarstwa rodzinne przez narzuconą im korporacyjną globalizację.

Kopaniec 69A, 58-512 Stara Kamienica
od 45 zł za osobę, ewentualnie- wyżywienie 45 zł / dwa posiłki dziennie

Mapa

Ciekawe miejsca

Hotel Garden

ekskluzywny, trzygwiazdkowy hotel położony blisko centrum Bolesławca.Dysponuje dwudziestoma trzema...

Aleja Piastów 14
Bolesławiec
więcej...

Pałac Książęcy we Wleniu

przez wieki był luksusową rezydencją rodu Zedlitzów. Dziś jest miejscem odpoczynku i zadumy -...

ul. Winiogórska 11
Wleń
więcej...