Średniowieczna Osada Kopaniec

Trzynastowieczna Osada Kopaniec. Osada, w której odżywają dawne rzemiosła, obyczaje i tradycje (chaty kowala, cieśli, ceramika, wikliniarza i powroźnika, tkaczek, medyka). Gdzie można usłyszeć miłosną pieśń zabłąkanego trubadura lub rubaszny tekst pijackiej piosenki, podziwiać taniec i surowe formy teatralne prezentowane chętnie przez zamieszkujących Osadę artystów, skosztować średniowieczne jadło.. Jest to wierna rekonstrukcja XIII-wiecznej osady o charakterze rolniczym i rzemieślniczym. Zbudowana na planie koła, otoczona naturalnym płotem, prezentuje przegląd architektury z przeszłości. Ta jedyna tego typu atrakcja w Sudetach jest nietuzinkowym „wehikułem czasu” – miejscem, w którym odżywają dawne rzemiosła, obyczaje i tradycje.

Gospodarstwo Agroturystyczne Farma69 to miejsce niebanalne. Mieszkańcy zarażają pozytywnym podejściem do rzeczywistości, a pokoleniowe zaangażowanie w naturalną uprawę ziemi i permakulturowe strategie projektowania terenu skutkują wspaniałą kuchnią i zdrowym stylem życia. 

Fundacja Harmonia Kultury została powołana do życia w 2011 roku z inicjatywy gospodarzy Farmy 69 oraz Średniowiecznej Osady Kopaniec. Bezkompromisowo zaangażowała się w lokalne wspieranie rozwoju kulturowego i społecznego, tworząc niezwykle barwną wspólnotę ludzi reprezentujących życie jako proces humanistycznej i duchowej samorealizacji. Społeczność która z pasją sprzeciwia się kryzysowi, w jaki spychane są tradycyjne gospodarstwa rodzinne przez narzuconą im korporacyjną globalizację.

Kopaniec 69A, 58-512 Stara Kamienica
od 45 zł za osobę, ewentualnie- wyżywienie 45 zł / dwa posiłki dziennie

Mapa

Ciekawe miejsca

Średniowieczna Osada Kopaniec

Trzynastowieczna Osada Kopaniec. Osada, w której odżywają dawne rzemiosła, obyczaje i...

Kopaniec 69A
więcej...

Hotel Garden

ekskluzywny, trzygwiazdkowy hotel położony blisko centrum Bolesławca.Dysponuje dwudziestoma trzema...

Aleja Piastów 14
Bolesławiec
więcej...