Zamek Czocha

Wzniesiony z inicjatywy króla czeskiego Wacława II w XIII wieku jako twierdza obronna na granitowo-gnejsowym wzgórzu w dolinie rzeki Kwisy, jedna z warowni Okręgu Kwisy. Na początku XX wieku u jego stóp wybudowano zaporę, tworząc Jezioro Leśniańskie. Do dziś nie wyjaśniono wielu związanych z nim zagadek z okresu II wojny światowej.
Hotel dysponuje 110 miejscami noclegowymi w pokojach w standardzie tematycznym i rodzinnym w zamku i kasztelanii. Dla gości o wyjątkowych gustach wynajmowana jest Komnata Książęca. Pokoje w standardzie tematycznym są stylizowane na zabytkowe: Apartament Ernesta Gütschowa, pokój Bodo Ebhardta, pokój Edgara von Üchtritz oraz pokoje: Podróżnika, Rycerski, Chłopca Czarodzieja i Myśliwski. Pokoje rodzinne utrzymane w stylu nowoczesnym.
Pobyty na Zamku Czocha uatrakcyjniają pokazy walk rycerskich, występy zespołu muzyki dawnej i kameralnej., Możliwe jest zwiedzanie Zamku z przewodnikiem, jak również zwiedzanie Sali Tortur i Muzeum Przedzamcza, które funkcjonują na terenie obiektu. W sezonie letnim po jeziorze Leśniańskim okalającym Zamek pływa stateczek wycieczkowy i można skorzystać z rejsu turystycznego.Zaplecze gastronomiczne to stylowa restauracja i nastrojowa kawiarnia, degustacje miodów pitnych w zamkowej Winiarni w podziemiach.

http://www.elle.pl/moda/artykul/top-model-3-odcinek-4-kulisy
Sucha, 59-820 Leśna
Komnata Książęca - 980 zł, pokój rodzinny -185 zł, zwiedzanie - 8/15 zł/os, nocne zwiedzanie - 40 zł/os, degustacja miodów w podziemiach - 13 zł/os

Mapa

Ciekawe miejsca

Hotel Medical Spa Malinowy Dwór

Hotel należy do grupy Malinowe Hotele. Elegancko wyposażony ośrodek posiada 68 pokoi, w tym...

ul. Długa 10
Świeradów-Zdrój
więcej...

Piwowar Lwówecki

W restauracji Piwowar Lwówecki, położonej u podnóża Gór Izerskich na wysokości...

ul. Zacisze 3
Świeradów-Zdrój
więcej...